20 жовтня - Всесвітній день боротьби з остеопорозом

_posted_by   Администратор Главный
18.10.2017

Протягом двох десятків років 20 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з остеопорозом (World Osteoporosis Day). Він встановлений ВОЗ по причині глобалізації проблеми та необхідності інформувати суспільство про небезпеку, які вона таїть, а також про ефективні способи профілактики її виникнення.

Статистика

Щороку близько 10 мільйонів переломів в світі відбуваються виключно через остеопороз. І це лише зафіксовані випадки. Найбільш часто ламаються: шийка стегна, хребет, зап'ястя. Остеопороз небезпечний тим, що ризику зламатись навіть під слабким натиском схильна будь-яка кістка в людському тілі.
В результаті травматизму чверть постраждалих помирає, 50% назавжди залишаються інвалідами і лише 25% можуть відновитися (нескладні переломи). Відсоток ризику починає різко зростати вже після 35 років.

Що являє собою остеопороз

Медицина характеризує остеопороз, як зменшення щільності кісткової тканини. Сам термін хвороби в перекладі з грецького означає «пухка кістка». Це визначення ще в XVIII столітті дав французький хірург Якоб Лобштенйн, який проаналізував причини збільшення кількості переломів у літніх людей.
Кістка складається з комплексу мінеральних солей (в основному кальцієвих та калійних). Усередині вона пориста. І коли знижується мінеральна щільність кісткової тканини, її структура послаблюється, і скелет стає крихким. У цьому вся суть остеопорозу. В особливо складних ситуаціях досить необережного кроку, щоб заробити важкий перелом.

Фактори розвитку хвороби

Вчені визначили дві групи факторів, які активізують розвиток остеопорозу.

1. Некеровані. Це ті, на які ми не можемо ніяк вплинути:
- природне старіння організму;
- генетична схильність;
- гормональні порушення в організмі (особливо у жінок в період менопаузи).
Сюди ж медики відносять і прийом деяких лікарських засобів, які необхідні для збереження життя пацієнта, але дають побічний ефект у вигляді зниження щільності кісток.

2. Керовані. Дані причини залежать від самої людини:
- порушення харчування та відсутність в ньому балансу;
- низька або надмірна вага тіла;
- регулярний прийом алкоголю;
- слабка фізична активність.

Коротко це можна пояснити наступним чином. Нестача мікроелементів, необхідних для нормальної роботи внутрішніх органів, тіло заповнює за рахунок кісток, «висмоктуючи» з них потрібні в даний момент хімічні сполуки. Ось чому важливо урізноманітнити свій раціон. Наприклад, дефіцит магнію призводить до кальцифікації - кальцій починає накопичуватися не там, де йому належить. Це провокує масу серйозних захворювань. У зоні ризику знаходяться любителі кави, чаю, алкоголю, професійні спортсмени, вагітні, люди похилого віку.

Перелом шийки бедра

Дана травма - найбільш поширений наслідок остеопорозу. Для літньої людини перелом шийки стегна найчастіше означає інвалідність, часткова або повна нерухомість на все життя, а в ряді випадків - летальний результат. Все залежить від конкретної ситуації: ступеня розвитку захворювання, сили тиску на кістку (висота або кут падіння), наявності супутніх хвороб, кваліфікованої медичної допомоги.

Профілактика

На жаль, остеопороз не лікується. Але його розвиток завжди можна попередити, уповільнити або зупинити. Перш за все, це:
  • активний спосіб життя. Якщо ви рухаєтесь, то м'язи знаходяться в тонусі і здатні компенсувати силу тиску на кістку при падінні або ударі.
  • збалансоване харчування. Організм повинен отримувати достатній обсяг вітамінів та мінералів, щоб не «відбирати» їх у інших органів. Але найчастіше заповнити всі вітаміни і мінерали звичайним режимом харчування неможливо, потрібні додаткові джерела. Наприклад, насичення організму - через його найбільший орган - шкіру. Перевірений та ефективний спосіб - бішофітотерапія - насичення природним магнієм, важливим для суглобів, зв'язок, м'язів і, найголовніше, для правильного засвоєння кальцію.

«Бішофіт Mg» - зберегти здоров'я суглобів та зв'язок можна!