Спортивні травми: профілактика та реабілітація

Оздоровчий фітнес

У фітнес-клубах при самостійних рішеннях щодо фізичних навантажень часто не враховується необхідність повноцінного «розігріву», і в зал люди йдуть без попередньої підготовки м'язів та зв'язок.

Особливо це стосується осіб після 30-35 років, які вважають себе ще досить молодими, але вже отримали «багаж» проблем із суглобами та хребтом. У відповідь на незвичні навантаження зв'язки отримують ледь відчутні пошкодження, які проявляються в незначному болю, хрускоті та ін. Але насправді - це повноцінні надриви, крововиливи в зв'язках суглобів та хребті - ведуть до ще більшої дистрофії та порушень мікроциркуляції. Це і призводить до їх подальшого склерозування.

Професійний спорт

Жоден серйозний спортсмен та фахівець зі спортивної медицини не може собі дозволити ігнорувати роль магнію. Олімпійські чемпіони знають - витривалість та сила істотно підвищуються при трансдермальному / місцевому або пероральному прийомі магнію.

Достатній запас цього життєво-важливого природного мінералу в організмі сприяє нормальній роботі всієї м'язової системи без допомоги синтетичних анаболіків та стимуляторів.

При підтримці нормального вмісту магнію в організмі витривалість м'язів та загальна працездатність збільшуються.

Факти про магнії в спорті:

 

 

  • магній - ко-фактор енергетичного обміну. Магній бере участь в циклі Кребса в перетворенні глюкози в енергію. Мало магнію - мало енергії.
  • щоденне вживання достатніх кількостей магнію та цинку збільшує рівень тестостерону до 30%.
  • при нестачі магнію страждають, в першу чергу, енерговитратні системи - нервова, м'язова та серцево-судинна. При підвищених фізичних та нервових навантаженнях для забезпечення їх життєдіяльності організм бере магній з інших органів - печінки, кісток та суглобів. Особливо багато магнію втрачається через піт.
  • максимальне скорочення м'яза прямо пропорційне концентрації магнію в сироватці крові.
  • дуже велика потреба в магнію при стресі, в т.ч. в передстартовому періоді.
  • кістки та суглоби погано кровоснабжаются, тому для повноцінного функціонування кістково-суглобової системи та зв'язок необхідно локальне поповнення магнію через шкіру. Трансдермальная (через шкіру) місцева терапія магнієвими препаратами прискорює відновлення після фізичних навантажень або травм.
  • магній, мабуть, найбільш важливий елемент спортивного харчування.
  • достатній рівень магнію допомагає боротися із втомою, тепловим ударом та сприяє регулюванню вмісту цукру в крові.


Профілактика та реабілітація мікротравм та надривів

Трансдермальне застосування спеціальних препаратів на основі магнію сприятливо діє та прискорює процес реабілітації після спортивних травм, при болях в м'язах та суглобах.

Передстартове локальне застосування таких препаратів готує м'язово-зв'язковий апарат до високих навантажень, запобігає мікротравматизації (мікророзриви).

Магній знімає спазми, розширює судини, покращуючи трофіку зв'язок та м'язів, знімає набряки тканин.

Таким чином, для профілактики мікротравматизації перед будь-якими фізичними навантаженнями необхідно використовувати розігріваючий масаж або розтирання зі спеціальними магнієвими препаратами. Для цього створена спеціальна лінійка для спорту та фітнесу SPANI Sport.

Особливу увагу необхідно приділяти зонам підвищених навантажень в залежності від виду фізичних занять. Тільки тоді оздоровчий фітнес (в т.ч. пілатес, йога) досягають свого повноцінного ефекту без ускладнень для здоров'я.

 

 

 

 

 

 

Відгуки клієнтів