Бішофіт для нервової системи: досвід застосування для дітей з ураженнями периферичної нервової системи

ДОСВІД ЗАСТОСУВАННЯ «БІШОФІТУ ПОЛТАВСЬКОГО» У ДІТЕЙ З РОДОВИМИ УРАЖЕННЯМИ ПЕРИФЕРИЧНОЇ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ (БРАХІОПЛЕКСИТАМИ)

Коцур Л.М., лікар-фізіотерапевт вищої кваліфікації,
м. Львів, міська дитяча клінічна лікарня, відділення реабілітаціїСеред пошкоджень периферичної нервової системи у дітей, які відбуваються при пологах, найчастіше зустрічаються травми плечового сплетіння(так звані «акушерські паралічі»).

Акушерські паралічі новонароджених – це в’ялі паралічі, або парези рук, які виникають внаслідок травматичного пошкодження в пологах плечового сплетіння і його корінців, інколи – спинного мозку.

Клінічні прояви акушерських паралічів залежать від локалізації ураження в сплетінні. З врахуванням цього виділяють 3 основних типи паралічів:
1) верхній (проксимальний Ерба-Дюшенна);
2) нижній (дистальний Дежерин-Клюмпке);
3) тотальний.
    
Перебіг акушерського параліча залежить від важкості і локалізації ураження, а також від своєчасного і правильного лікування. Лікування даної патології необхідно проводити своєчасно, неперервно, тривало. Воно повинно бути комплексним, послідовним і включати ортопедичні викладки, медикаментозне лікування, ЛФК, масаж, фізіотерапевтичні процедури.

На базі нашої лікарні функціонують відділення патології новонароджених, неврологічне та реабілітаційне відділення. Це дає можливість розпочати ефективне лікування хворих дітей з даною патологією з першого місяця життя. У відділенні постійно впроваджуються нові методики лікування, розширюється спектр медикаментозних засобів.

Протягом року ми впровадили і ефективно застосовуємо «Бішофіт Полтавський», в комплексній реабілітації дітей з даною патологією, враховуючи такі властивості бішофіту:

 а) регенераційний;
 б) спазмолітичний;
в) анальгезуючий;
г) розсмоктуючий; д) антиішемічний;
 е) регулюючий нервово-м’язеву провідність і нейронну передачу.

За даний період проліковано 29 дітей віком від 6 місяців до 15 років. З них хлопчиків – 18, дівчаток – 11.
«Бішофіт Полтавський» застосовуємо з методами апаратної фізіотерапії, в комплексі з магніто-лазерною терапією. У дітей старшого віку використовуємо фонофорез гелю «Бішофіту Полтавського».

Зони впливу і параметри підбираємо індивідуально, залежно від віку дитини та типу ураження.

Діти до 3-х років пройшли по 5-6 курсів комплексно-реабілітаційного лікування із застосуванням «Бішофіту Полтавського». Старші – 3-4 курси.

Позитивна динаміка спостерігалася у всіх дітей в тій чи іншій мірі, в залежності від важкості ураження. Амплітуда рухів в паретичній кінцівці у дітей збільшувалася після кожного проведеного курсу: активізувалися рухи кисті, пальців, відведення великого пальця, ротація кисті, згинання в ліктьовому суглобі, відведення в плечовому суглобі.

Спостерігалося відчутне покращення функції ураженої кінцівки.

Таким чином застосування «Бішофіту Полтавського» доповнило та покращило ефективність комплексного лікування дітей з брахіоплекситами, про що свідчить позитивна динаміка неврологічної симптоматики та дані міографії в динаміці.

 

Более подробно о методиках применения бишофита в домашних условиях читайте здесь
 

Відгуки клієнтів