Бишофит питьевой в лечении больных на хронический холецистит: исследование

Застосування розсолу бішофіту в комплексному лікуванні хворих на хронічний холецистит в санаторії "Миргород"

В.Т. Гудима, А.Б. Фошина, О.О. Шанін

Закрите акціонерне товариство "Миргородкурорт", санаторій "Миргород" 

Бішофіт унікальний природний мінерал, до складу якого входять калій, натрій, кальцій, магній, хлор, сульфати, гідрокарбонати, йод, бром, мета кремнієва та ортоборна кислоти. Склад бішофіту визначає його біологічні властивості: антиспастична дія стимулює перистальтику гладкої мускулатури, зокрема в жовчно-вивідних шляхах і кишківнику, знижує рівень холестерину, атерогенних ліпопротеїдів, білірубіну.

Метою наших досліджень було вивчення впливу комплексної терапії з розсолом бішофіту в реабілітації хворих на хронічний холецистит. 

Обстежено 36 хворих на хронічний холецистит, яким призначали традиційне лікування в комплексі з бішофітотерапією. Використовували розсіл бішофіту у вигляді загальних ванн та електрофорезу на праве підребер'я. Контрольну групу склали 20 хворих, які отримували традиційне лікування. Всім хворим до і після лікування призначалось дуоденальне зондування з біохімією жовчі (визначення білірубіну, холестерину жовчі, холато-холестеринового коефіцієнту), біохімічний аналіз крові з визначенням білірубіну, холестерину, трансамілаз. При оцінці ефективності лікування встановлено, що у 98 % хворих основної групи відмічено зменшення в'язкості жовчі, 92 % нормалізувався біохімічний показник крові. В контрольній групі ці показники становили 72 % і 76 % відповідно. 

Позитивні зміни в біохімічних показниках корелюють з покращанням загального стану хворих. У 98 % хворих зниклабіль у правому підребер'ї, у 74 % зникли диспептичні явища, у 64 % нормалізувалась функція кишковика. В контрольній групі ці показники становили 68 %, 62 % та 54 % відповідно. Таким чином, зовнішнє застосування бішофіту приводить до покращання функціонального стану жовчного міхура. 

Отже, використання бішофітотерапії в комплексному лікуванні хворих на хронічний холецистит ефективне і доцільне.

 

О бишофите питьевом для домашнего использования читайте здесь

Отзывы клиентов